FİRAR EDEN SANIK ANTALYA'DA YAKALANDI

ANTALYA HABER Haber Girişi : 05 Ocak 2013 22:40
HIRSIZLIK SUÇLAMASI İLE ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANDIKTAN SONRA CEZAEVİNE GÖTÜRÜLÜRKEN FİRAR EDEN Ö.O. ANTALYA'DA YAKALANDI.
Mersin’in Bozyazı ilçesinde hırsızlık suçlaması ile çıkarıldığı mahkemece tutuklandıktan sonra cezaevine götürülürken firar eden Ö.O., Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Mersin’in Bozyazı ilçesinde önceki gece saat 01.15 sıralarında hırsızlık yaptığı tespit edilen Ö.O., çaldığı malzemelerle birlikte yakalandı. Adliyeye çıkarılan Ö.O., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Adliyeden cezaevine götürülmek üzere yola çıkarılan Ö.O., güvenlik güçlerinin bir anlık dalgınlığından yararlanarak kaçmayı başardı.
Bozyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından firari mahkumun Antalya'nın Gazipaşa ilçesi istikametine geldiğinin bildirilmesi üzerine, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Gazipaşa girişinde D-400 karayolu üzerinde denetim yapıldı. Denetimler esnasında 33 T 2028 plakalı ticari bir taksiyi durduran ekipler, araçta yolcu olarak bulunan firari Ö.O.’yu yakalayarak gözaltına aldı.
Ö.O., emniyetteki sorgusunun ardından Bozyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.